10 czerwca 2024

Byliśmy w Suntago!!

Drodzy Rodzice!

Na podstawie Rozporządzenie MEN z dnia 29 kwietnia 2020r. oraz decyzji Organu Prowadzącego uprzejmie informuję, że otwieramy funkcjonowanie grupy przedszkolnej w PSP im. Braci A. i J. Załuskich w Jedlance od dnia 11 maja 2020 roku. Możliwość uruchomienia zajęć przedszkolnych jest w pierwszej kolejności dedykowana rodzicom, którym praca zawodowa nie pozwala zapewnić opieki dziecku w domu. Dzieci pozostające w domach będą nadal uczestniczyły w zajęciach zdalnych na dotychczasowych zasadach.

Pragnę Państwa zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby dzieci były bezpieczne. Aby było to możliwe konieczne jest uprzedzenie Dyrektora Szkoły o chęci przyprowadzenia dziecka do przedszkola z co najmniej dziennym wyprzedzeniem (poza dziećmi zgłoszonymi dotychczas) z uwagi na ograniczenia związane z wymaganą przestrzenią w sali zajęć. Dziecko skierowane do przedszkola musi być zdrowe.

Każde dziecko otoczymy należytą opieką.

Dyrektor Szkoły

Ryszard Dziura

Wytyczne GIS, MZ i MEN w związku z otwarciem przedszkoli

Rodzicu,

• aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce, przekaż dyrektorowi istotne informacje o stanie jego zdrowia;

• zaopatrz swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i z placówki;

• przyprowadź do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych;

• nie posyłaj dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji, wtedy wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza;

• wyjaśnij dziecku, żeby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek;

• regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny;

• podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na powitanie;

• zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

Byliśmy w Suntago!!!
3 czerwca, w poniedziałek byliśmy w Suntago - Wodnym Świecie - największym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Przenieśliśmy się w świat tropików , szumiącej wody wodospadów i rwących rzek zjeżdżalni. Aquapark powstał na działce o powierzchni aż 20 hektarów i ma 67 tys. mkw. powierzchni. Jest tu wiele basenów, w tym z wodą termalną, a największe mają ponad 800 mkw powierzchni, saunaria i strefa dla dzieci. Szklany dach rozsuwa się w słoneczne dni. Wewnątrz posadzono 740 prawdziwych palm. Suntago Wodny Świat składa się ze stref:
Wodna dżungla Jamango – to strefa dla dzieci i dorosłych. Jest w niej ponad 30 zjeżdżalni o długości w sumie 3 km, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. Są też zjeżdżalnie pontonowe, różowa, w ciemności i taka, gdzie na końcu wpada się do lejka. To tu są baseny z falami czy rwące rzeki.
Strefa Relaks - to tu ustawiono ponad 700 prawdziwych palm. Palmy sprowadzono specjalnie z Malezji, Florydy i Kostaryki. W tej strefie można popływać w zakrytym basenie o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 tys. mkw., z otwieranym dachem. W tej strefie są też baseny: z hydromasażem, solankowy i siarkowy. Woda w basenach Suntago jest w większości termalna i ma 32 stopnie.
Saunaria - znajduje się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria. Wśród nich - sauna zbudowana na wzór chatki z Malediwów oraz Mont Blanc - wielka lodowa bryła, w której można ochłodzić się po saunie.
Wszystkie dostępne atrakcje Jamango zostały zaliczone, pyszny obiad zjedzony i każdy wrócił bogatszy o nowe doświadczenia.
Opiekę nad uczniami sprawowali: A. Bińkowska, A. Karcz, R. Dziura, T. Ostrek i A. Paszkiewicz.

 

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich
w Jedlance

Przydatne strony

to placówka, w której cykl kształcenia trwa 8 lat. Kładziemy nacisk na wychowanie człowieka otwartego na innych i na zmiany we współczesnym świecie, umiejącego współpracować w grupie, wykorzystywać technologie informacyjne, mającego nawyk stałego uczenia się oraz umiejętnie korzystającego z dóbr kultury.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Braci Andrzeja i Józefa Załuskich w Jedlance

Media Społecznościowe


                           https://www.facebook.com/jedlanka/